Jakie napoje wybrać na wesele?

napoje na wesele

Organizacja przyjęcia weselnego to długa lista zadań, które dla przyszłych małżonków, mimo pozornie łatwego charakteru, mogą okazać się trudne bez odpowiedniej wiedzy. Jeśli planujesz wesele i zastanawiasz się, jakie napoje wybrać oraz w jakich butelkach, oraz jakie jest przeliczenie napojów na ilość gości, polecamy ten artykuł.

Bez wątpienia na stole powinno pojawić się kilka pewniaków, bez których nie wyobrażamy sobie wesela. Obok czerwonego barszczu z krokietem, niezbędna będzie woda – gazowana lub niegazowana – podstawowy napój, którego nie może zabraknąć na weselu. Napoje są ważne żeby dobrze się bawić na weselu, ale jeszcze ważniejsze są atrakcje dla gości, które ułatwiają zapoznanie się i poprawiają atmosferę.

Ponieważ wesele to impreza, która często trwa do późnych godzin nocnych lub porannych, nie zapomnij zapewnić gościom aromatycznej, pobudzającej kawy lub pokrzepiającej herbatki, która szczególnie przypadnie do gustu podczas zimowych uroczystości.

Jak uniknąć przesady z ilością?

Co do napojów gazowanych, powinny być one spożywane głównie do popicia mocniejszych alkoholi. Należy wybierać znane i renomowane marki oraz unikać serwowania ich w dużych butelkach 2 lub 3 litrowych, które są nieeleganckie i nieporęczne dla gości. Lepszym rozwiązaniem są małe szklane butelki, chociaż jest to rozwiązanie nieco droższe. Jeśli budżet jest ograniczony, można zastosować mniejsze pojemności butelek plastikowych do 1 litra.

wybór napoi na wesele

Soki powinny być podawane w szklanych, przezroczystych dzbankach, unikając nieestetycznych kartonów. To rozwiązanie pozwala na kupowanie tańszych zamienników rozpoznawalnych marek, ale pamiętajmy o jakości. Na weselu podaje się zwykle dwa rodzaje soków. Warto wybierać popularne smaki, takie jak pomarańczowy, jabłkowy lub porzeczkowy.

Ilość napojów na weselu?

Ile litrów napojów będzie potrzebne na wesele, należy wziąć pod uwagę ilość gości, z podziałem na osoby pełnoletnie i dzieci, rodzaj alkoholu oraz porę roku. Ogólnie przyjmuje się, że na jedną osobę przypadają około 3 litry napojów. Większość hurtowni posiada kalkulator napojów na wesele, który ułatwia określenie ilości potrzebnej do zakupu.

Określenie ilości napojów na wesele nie jest zadaniem tak trudnym.

You may also like...

1 Response

  1. Jacek pisze:

    Najlepiej wszystkiego po trochę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *