Depilacja laserowa miejsc intymnych

depilacja miejsc intymnych

Depilacja laserowa miejsc intymnych przy użyciu lasera Light Sheer jest dobrym rozwiązaniem ze względu, że pozbywamy się owłosienia do końca życia. Nie trzeba się golić i używać innych zamienników.

Depilacja laserowa intymna kobiet:

Bardziej narażone przy depilacji laserowej intymnej są kobiety, po pierwsze dlatego, że w dalszym ciągu to panie częściej decydują się na depilację. Po drugie zagrożenia wzrastają ze względu na budowę kobiecych narządów płciowych. Niestety skóra jest tam bardzo ale to bardzo delikatna, a i śluzówka jest niejako całkowicie odsłonięta i przez to bardzo narażona na podrażnienia. Nieumiejętne depilowanie miejsc intymnych może się skończyć nawet u lekarza, a czasem (jak straszą media) również w szpitalu. Dlatego warto znać jakie są przeciwskazania do depilacja laserowej.

Jak więc depilować tę strefę by sobie nie zaszkodzić?

Przeprowadziłam ostatnio krótką (acz wyczerpującą) anonimową ankietę wśród moich znajomych i okazało się, że zdecydowana większość znanych mi kobiet wybiera w tym przypadku golenie. Nie wiem o czym ma to świadczyć (być może o obawach przed udaniem się do kosmetyczki). W każdym razie akurat ta metoda depilowania miejsc intymnych wydaje się być najłatwiejsza i sprawia najmniej problemów choć powoduje oczywiście pewien dyskomfort:

  • miejsca intymne trzeba golić bardzo regularnie. Dokładnie używając przy tym dobrych żeli do golenia (nie powodujących podrażnień) lub kosmetyków do pielęgnacji miejsc intymnych,
  • częsta depilacja jest konieczna z uwagi na to, że odrastające włoski najzwyczajniej w świecie podrażniają skórę. Przez co całość dość nieprzyjemnie swędzi.

Po depilacji koniecznie trzeba posmarować skórę jakimś łagodzącym specyfikiem (nadającym się do stosowania na delikatnej skórze miejsc intymnych). W trakcie golenia trzeba bardzo uważać żeby się nie skaleczyć, ale przy odrobinie wprawy i to się udaje.

Ból i wstyd, a potem święty spokój

Sądzę, że jeśli ktoś posiadł odpowiednie umiejętności to bardzo dobre rozwiązanie. Depilowanie miejsc intymnych woskiem jest co prawda bardzo bolesne. Dzięki takiej depilacji mamy na długo spokój i co ciekawe włoski akurat w tym rejonie praktycznie w ogóle nie wrastają. Cieniutka skóra i swego rodzaju przewrażliwienie na punkcie higieny tej strefy sprawiają pewnie, że nie ma na to szans. I dobrze.

Co z kremem do depilacji?

Skutecznym sposobem na usunięcie zbędnego owłosienia jes depilacja laserowa na miejscu w Krakowie, więcej informacji na stronie:

Depilowanie miejsc intymnych kremem, to wg mnie nie najlepszy pomysł. Dlatego, że w tym przypadku nie sposób ustrzec się przed uszkodzeniem śluzówki. Siłą rzeczy odrobina kremu może dostać się na błonę śluzową i podrażnić ją a nawet uszkodzić. Krem można stosować do dokładnego depilowania bikini (to super metoda) albo ud tuż przy strefie intymnej, ale dalej radziłabym nie sięgać.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *