Jak wygląda usuwanie owłosienia u mężczyzn

usuwanie owłosienia u mężczyzn

Depilacja laserowa – idealne rozwiązanie dla mężczyzn

Depilacja laserowa to najskuteczniejsza metoda na usuwanie owłosienia u mężczyzn. Laser precyzyjnie niszczy cebulki włosów, dzięki czemu włosy już nie mogą odrastać. Zostają wiec usunięte raz na zawsze, niekiedy trzeba jedynie po kilkunastu latach wykonać jeszcze jedną depilację. Usuwanie owłosienia u mężczyzn jest wyjątkowo skuteczna, bezpieczna i zupełnie bezbolesna. Jednak jej mankamentem są wysokie koszty/cena oraz przeciwskazania przy depilacja laserowej. W zależności od liczby koniecznych zabiegów i powierzchni depilowanego ciała koszt waha się od kilkuset złotych do nawet kilku tysięcy. Jednak naprawdę warto, bo to pozwala pozbyć się zbędnego owłosienia i już więcej się nim nie przejmować.

Depilacja dla mężczyzna

Usuwanie owłosienia u mężczyzn przestało być tematem tabu. I choć nadal nie jest aż tak oczywista i popularna jak ta dla kobiet to tematyka usuwania owłosienia stała się coraz bardziej interesująca dla panów. Co się zmieniło? Rzecz jasna chodzi tu o modę i po prostu o lansowane wzorce estetyczne. Przecież golenie nóg przez kobiety też nie jest niczym oczywistym i naturalnym, a uznawane jest dziś za jedną z podstawowych powinności zadbanej kobiety. Można wiec przypuszczać, że niedługo także usuwanie owłosienia u mężczyzn stanie się czymś naturalnym bo kierunek zmian właśnie na to wskazuje. Jeśli więc chcesz być pod tym względem na czasie, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem o depilacji dla mężczyzn.

Początku usuwania owłosienia

Depilowanie ciała nie jest wcale zjawiskiem typowym dla naszych czasów. Rozliczne metody na usuwanie owłosienia są doskonale znane jeszcze od starożytności. I wcale nie było tak, że usuwanie owłosienia stanowiło wyłączną domenę kobiet. Na przykład w starożytnej Grecji mężczyźni bardzo starannie depilowali całe ciała. W wielu kulturach depilacja jest ściśle związana ze… sprawami duchowymi, gdyż włosy uchodzą za nieczyste. To dlatego często usuwanie owłosienia jest typowe dla kasty kapłanów. Oczywiście, dziś motywy usuwania owłosienia są zupełnie inne, ale nie bez znaczenia jest fakt, że absolutnie nie ma niczego niemęskiego w depilowaniu ciała.

Wszystko też wskazuje na to, że gładkie męskie ciało będzie zdecydowanie panować w nadchodzącym czasie. zmianę tę zapoczątkowali modele, teraz coraz częściej na usuwanie owłosienia decydują się zupełnie zwyczajni mężczyźni. Nie bez wpływu na to pozostają kobiety, które po prostu przestają preferować bardzo bujnie owłosionych mężczyzn i coraz częściej deklarują. Gładkie męskie ciało jest bardziej pociągające. Ale jak do takiego stanu doprowadzić?

Poradnik na temat męskiej depilacji:

Choć wielu panów nadal omija szerokim łukiem gabinety kosmetyczne, ich męska klientela sukcesywnie się zwiększa. Znakomita większość klientów udaje się tam właśnie na zabieg depilacji. Usuwanie owłosienia w gabinecie ma wiele zalet – przede wszystkim kosmetyczka zrobi to profesjonalnie i skutecznie, a także szybko. W dodatku w gabinetach kosmetycznych stosuje się skuteczne metody na niechciane włosy takie jak depilacja woskiem oraz depilacja pastą cukrową.

Zarówno usuwanie owłosienia woskiem czy pastą cukrową są dobre na pozbycie się zbędnego owłosienia. Gwarantują ci gładkie ciało przez około sześć tygodnie, a więc dłużej niż na przykład stosowany w domu krem do depilacji. Jeśli czujesz się nie pewnie, możesz się na początek wybrać do gabinetu tylko dla mężczyzn lub do takiego salonu. Oferuje specjalną męską strefę, gdzie nie będziesz musiał przemykać między klientkami SPA.

Największą zaletą depilacji woskiem stosowanej w gabinetach jest jej trwałość, dzięki temu, że wosk usuwa owłosienie razem z cebulkami. Jednak niestety nie jest to zabieg bezbolesny, szczególnie za pierwszym razem. Każda kolejna depilacja woskiem osłabia włoski i sprawia, że łatwiej wychodzą one z ciała. Jeśli obawiasz się bólu i przykrych doznań, możesz zdecydować się na metodę alternatywną jaką jest depilacja pastą cukrową, równie skuteczna metoda na usuwanie owłosienia.

W gabinecie kosmetycznym możesz wydepilować, jeśli tylko chcesz. Właściwie całe ciało, przy czym coraz popularniejsza staje się na przykład męska depilacja intymna. Jak wykazują statystyki panowie jednak najchętniej decydują się na usuwanie owłosienia na plecach oraz na klatce piersiowej. Ci, którzy są naprawdę silnie owłosieni często też proszą o wydepilowanie włosków rosnących na dłoniach i stopach, bo wygląda to mało estetycznie.

Depilacja woskiem w domu

Do domowej depilacji przeznaczone są plastry z woskiem, jakie bez problemu kupisz w każdym supermarkecie czy sklepie internetowym z kosmetykami. Są bardzo łatwe w użyciu tylko musisz pamiętać o kilka zasadach. Przede wszystkim przed depilacją skróć włoski maszynka lub trymerem. Gdy mają nie więcej niż pięć milimetrów długości, najłatwiej je usunąć. Zbyt długie włoski usuwa się bardzo boleśnie. Poza tym przed depilacją ciało musi być umyte, a skóra odtłuszczona. Bezpośrednio po depilacji woskiem nie wolno się przez jeden dzień opalać, lepiej też nie korzystać z basenu czy sauny.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *