Jakie są sposoby depilacji?

sposób depilacji woskiem

Depilacja laserowa bikini głęboki

Depilacja okolic bikini to dość skomplikowana sprawa, a dla współczesnej kobiety staje się koniecznością tak jak regulacja brwi, czy usuwanie włosów z powierzchni nóg. Przecież nie wyjdziesz na plaże z nieogolonym „bikini”! A co z romantycznymi wieczorami w towarzystwie ukochanego? Na samą myśl o nieogolonych „tych” miejscach ogarnie cię przerażenie. Niestety depilacja okolic bikini nie jest prosta, gdyż skóra w tych miejscach jest szczególnie wrażliwa. Przeciwskazania przy depilacja laserowej. Wybór metody depilacji w tym przypadku trzeba dobrze przemyśleć aby uniknąć podrażnień i stanów zapalnych. Poniższe zestawienie pomoże ci najlepszą metodę.

To jedna z najpopularniejszych metod depilacji. Jednocześnie jest dość prosta i stosunkowo tania Każda z nas może ją stosować w zaciszu własnej łazienki bez potrzeby odwiedzania salonu kosmetycznego. Niektóre z nas krępuje taka depilacja miejsc intymnych i możliwość wykonania jej we własnym zakresie jest bardzo atrakcyjna. Niestety metoda ma liczne minusy. Prawie zawsze wywołuje podrażnienia skóry. Istnieje też duże ryzyko skaleczenia cienkiej w tym miejscu skóry. Włosy odrastają prawie natychmiast, często niestety jeszcze gęstsze i mocniejsze niż przed depilacją.

Depilacja woskowania

Zabieg woskowania jest obok klasycznego golenia chyba najbardziej popularnym zabiegiem depilacyjnym. Woskowanie można wykonywać w domowym zaciszu z użyciem ogólnodostępnych preparatów tj. plastry, lub w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Podczas woskowania usuwamy włoski wraz z cebulkami, dlatego odrastają wolniej, a my cieszymy się gładką skórą nawet 3-4 tygodnie. Jednak w przypadku okolic bikini metoda usuwania włosów woskiem wymaga pewnej wprawy i doświadczenia. Skóra w okolicach bikini jest bardzo cienka i wrażliwa. Łatwo w tym miejscu powstają się podrażnienia, sińce i krwiaki. Dlatego, zwłaszcza przy pierwszych zabiegach woskowania musimy liczyć się z możliwością ich wystąpienia.

Swój pierwszy zabieg woskowania bikini powinnaś wykonać w momencie kiedy nie planujesz odsłaniania tych partii ciała.

Depilacja pianką

Depilacja wykonywana z użyciem pianek, żeli czy kremów usuwających owłosienie to tzw. depilacja chemiczna. Preparaty te rozpuszczają włosy na naszej skórze. Depilacja chemiczna to stosunkowo łatwy i tani sposób usuwania owłosienia, jednak w przypadku newralgicznych okolic bikini należy przedsięwziąć pewne środki ostrożności. Niezbędne jest wykonanie testu alergicznego, tj. nałożenia próbki preparatu na kawałek skóry w celu wykluczenia reakcji alergicznej, która w przypadku tych preparatów jest możliwa.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *